Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym
 
STRONA GŁÓWNA
O FUNDACJI
CELE FUNDACJI
GŁÓWNE PROJEKTY
KONTAKT Z FUNDACJĄ
WSPARCIE FUNDACJI
SPONSORZY
NASZE ZDJĘCIA I AKCJA CHARYTATYWNA
GALERIA WYDARZEŃ
O NAS W MEDIACH
SPRAWOZDANIA MERYTORYCZNE I FINANSOWE
1% PODATKU
 
 
   
 

 
 

 

Nasze Główne Projekty


 • Projekty dofinansowane przez Państowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:

  - Aktywni 4 - realizowany w terminie 01.04.2021r. - 31.03.2024r. Celem projektu jest zwiększenie samodzielności beneficjentów projektu, przeciwdziałanie lub spowalnianie pogarszania się ich stanu zdrowia. (więcej ... )

  - Aktywni 3 - realizowany w terminie 01.04.2019r. - 31.03.2021r. W ramach projektu odbywają się zajęcia kinezyterapii, masażu, hipoterapii, zajęcia kompensacyjno - pedagogiczne i zajęcia grupowe. (więcej ... )

  - Asystent Mój - realizowany w terminie 01.04.2019r. - 31.03.2020r. W ramach projektu odbywają się zajęcia asystencji terapeutycznej, asystencji wytchnieniowej i asystencji osobistej. (więcej ... )

  - Aktywni 2 - realizowany w latach 2017 - 2019. Osoby niepełnosprawne, dzieci i młodzież, z różnymi niepełnosprawnościami, korzystają z regularnych zajęć kinezyterapii, masażu, hipoterapii, zajęć grupowych, terapii indywidualnej i terapii pedagogicznej,

  - Aktywni - realizowany w latach 2015 - 2017,
  - Aktywni - realizowany w latach 2012 - 2015. • Aktywne Dzieciaki
  Grupa dzieci i młodzieży objęta jest stałą opieką, która gwarantuje im udział w zajęciach rehabilitacji, hipoterapii (czyli terapeutycznej jazdy konnej), oraz masażu leczniczego. Zajęcia te prowadzone są przez specjalistów o wysokich kwalifikacjach i wyjątkowym podejściu do pacjentów. W związku z tym, dzieci bardzo lubią te zajęcia i uczestniczą w nich z dużą przyjemnością.

 • Aktywni Razem
  Program ten skierowany jest do dzieci autystycznych, które uczestniczą w kompleksowej terapii psychologicznej.Pomagamy również dzieciom z niepełnosprawnością umysłową w wyrównywaniu ich szans w szkole, poprzez prowadzenie indywidualnych zajęć pedagogicznych.Dzieci i młodzież uczestniczą także w terapeutycznych zajęciach grupowych tj. muzykoterapia, zajęcia plastyczne, gry i zabawy. W tych zajęciach zaangażowani są także wolontariusze, czyli uczniowie zaprzyjaźnionych szkół.

 • Aktywni Rodzice
  Nie zapominamy też o rodzicach dzieci niepełnosprawnych, organizując grupy wsparcia prowadzone przez psychologa, szkolenia, czy zajęcia gimnastyczne. Bardzo ważne jest, aby rodzice dbali o swoje zdrowie psychiczne i kondycję fizyczną, aby długie lata mogli pomagać ich dzieciom w wykonywaniu podstawowych czynności życiowych. Dzięki tym zajęciom rodzice stanowią grupę, które może przyjemnie spędzić czas rozmawiając czy angażując się w zajęcia aerobicu lub nordic walkingu.
 •